Czy cena aparatu ma znaczenia?

Czy cena aparatu canon ma znaczenie? Nie, raczej jego funkcje. Gdy kupujemy taki sprzęt, powinniśmy się przede wszystkim zastanowić, po co nam to. Powiedzmy, że jesteśmy początkujący. Nie wiemy, co to ISO, preselekcja czasu, przesłona naświetlanie, makro…Wcześniej robiliśmy zdjęcia tylko telefonami.

Amator kupi dobry kompakt już za około 500 złotych. Dobry jest model Canon sx100 is, który ma matrycę 8 megapiksela, 4 zoom cyfrowy, 10krotny optyczny i wiele trybów pracy. Ma spore ISO, od 100 do 1600 i dość dobrą lampę błyskową, choć ma mały zasięg. Tego typu sprzęt jest dobry i teren i w zamkniętych pomieszczeniach. Nawet koncerty można zrelacjonować dość wyraźnie. Szczególnie, gdy mamy dostęp do silnego źródła światła padającego na scenę. Wtedy, nawet z pewnej odległości, można porobić dobre fotografie i wyraźne ujęcia.

Cena ma znaczenie, jeśli zależy nam na jakości. Ale w granicach 500 złotych można kupić taki sprzęt canon, że i profesjonalistę możemy zaskoczyć paleta jego możliwości. A jednak się da.

Comments are closed.