Kompakt na studia

Student bez aparatu cyfrowego to prawie taki sam jak ten be sterty kserokopii na biurku. Aparat musi być. Nawet jeśli to taki mały w telefonie. Ksero drożeje, bo punkty muszą płacić podatki. W górę idą ceny papieru i tuszy. No i samych drukarek. A trzeba zacząć zarabiać.

Dlatego warto odejść od kserokopii i digitalizować wszystkie pliki. Można skanować strony lub robić zdjęcia. Takich plików nie zamoczymy, nie zgubimy, no i zajmują o wiele mniej miejsca. Możemy je zabrać ze sobą wszędzie. Bo przecież można je dodać d komputera, zrzucić na dysk przenośny lub pendrive.

Zamiast formy papierowej, która zajmuje tylko fizyczną powierzchnię, warto wykorzystywać zdobycze nowej techniki i nawet profesjonalnym aparatem fotograficznym robić zdjęcia tekstom. Przyszłość, co sieć i cybernetyka. A nie papier. Papier i drewno za szybko się kończą. Powoli trzeba oszczędzać. Może się bowiem okazać, że kiedyś go zabraknie. A patrząc na jego zużycie dziś oraz a wycinkę drzew na całym świecie – zostało nam kilkanaście lat.

Comments are closed.