Komu Lustrzankę?

Komu powinno się sprzedawać lustrzanki? Przede wszystkim tym, którzy znają się na fotografii. Dysponowanie takim sprzętem jest zbyt trudne dla większości jego użytkowników.

Wielu nie ma pojęcia jak obsługuje się jakiekolwiek aparaty cyfrowe. Mają problemy z operowaniem prostym kompaktem, bo zawsze robili zdjęcia wizerunkowe poznań w trybie auto. To aparat za nich wybierał ustawienia czasu, przesłony, światło… Czasem nawet format i wielkość pliku. A przecież można to ustawić samemu w trymie ręcznym.

Lustrzanka zaś może i ma podobne tryby pracy, ale ma też o wiele bardziej skomplikowaną optykę. Tu nie struje się wszystkim za pomocą dwóch czy trzech guziczków. Tutaj trzeba się napracować, by zdjęcia były solidnie wykonane. Lustrzanka to aparat, którym robi się zdjęcia wizerunkowe poznań, których nie chcemy potem obrabiać w programach typu Corel Draw, Photoshop czy Gimp. Bo przecież nie po to się je robi, by je potem poprawiać. To szczyt niekompetencji, pójście na łatwiznę, bo z byle czego można zrobić arcydzieło. Fotografia traci na wartości.

Comments are closed.