Zdjęcia aparatem w telefonie, a profesjonalizm

Czasem widzi się wielkie konferencje prasowe, na których pojawiają się tłumy fotoreporterów. Od razu widać, którzy z nich to profesjonaliści. Wielkie, ciężkie obiektywy, statywy fotograficzne, lampy… Torby z osprzętem. To profesjonalny sprzęt fotograficzny. I odpowiedzialni jego użytkownicy. Można by rzec, ze wyznawcy.
Jednak nie każdy od razu wie, co i jak. Wielu z nich nie ma pojęcia jak obsługuje się takie aparaty cyfrowe. Mają problemy z operowaniem prostym kompaktem, bo zawsze robili zdjęcia w trybie auto. To Aparat fotograficzny dla dzieci za nich wybierał ustawienia czasu, przesłony, światło…
Najgorsi są jednak ci dziennikarze, którzy robią zdjęcia tabletami i aparatami fotograficznymi. I nie ma znaczenia, że ich rozdzielność to często więcej niż 10 milionów pikseli. Chodzi o sam efekt… Estetykę pracy. To źle wygląda, to takie pójście na łatwiznę. T też brak szacunku. Kiedy ktoś ma Aparat fotograficzny dla dzieci kompaktowy, można to zrozumieć. Ale jeśli ktoś pstryka telefonem, albo tabletem… I co gorsza, sprzęt ma słabą jakość – taki dziennikarz traci w oczach artysty i kolegów z pracy.

Comments are closed.