Zdjęcia z wakacji – lustrzanką

Mania kupowania lustrzanek i profesjonalnych aparatów z wymienną optyką trwa. Dziś prawie każdy na tego typu sprzęt. Kompakty są passe. Ciężkie lustrzanki taszczymy, więc ze sobą gdzie się tylko da. Na uczelnię, na koncerty (tu akurat się sprawdza), do lasu, na wycieczki i a wakacje.

ile tego typu sprzęt jest idealny na spacer do lasu, na łąkę, albo na koncert… To na wakacje i imprezę domową już średnio. Lustrzanki są po to, żeby robić zdjęcia profesjonalne. Najczęściej w konkretnym celu. Zaplanowane działania, sesje, projekty artystyczne. Jej wysokie i liczne możliwości, kompatybilność z licznymi lampami i obiektywami w celu większego możliwości, przepuszczenia światła, nastawienie kąta widzenia… To wszystko ma znaczenie.

Irytujący jest widok człowieka, który robo sobie lustrzanka typowe zdjęcia z wakacji. Albo wesołych gimnazjalistek, które fotografują się takim sprzętem w lustrze czy w szkolnych ławkach. Sprzęt nieadekwatny do sytuacji. Ignorowany. Ogranicza się wówczas jego możliwości.

Comments are closed.